Nowe Produkty

Nowe Produkty

Kategorie blogów

Kategorie blogów

Przenośna czy stacjonarna - jaką drukarkę etykiet wybrać?

W: Główna Na: Komentarz: 0 Uderzyć: 673

Potrzebujesz urządzenia do drukowania etykiet, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Przenośna czy stacjonarna - jaką drukarkę etykiet wybrać? Aby postawić na optymalne rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę zarówno warunki, w jakich urządzenie będzie wykorzystywane, jak i dzienny lub miesięczny nakład etykiet. Sprawdź, czym różnią się oba rodzaje urządzeń.

Potrzebujesz urządzenia do drukowania etykiet, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Przenośna czy stacjonarna - jaką drukarkę etykiet wybrać? Aby postawić na optymalne rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę zarówno warunki, w jakich urządzenie będzie wykorzystywane, jak i dzienny lub miesięczny nakład etykiet. Sprawdź, czym różnią się oba rodzaje urządzeń.

Przenośna drukarka etykiet - co ją wyróżnia?

Zastanawiając się, czy wybrać przenośną, czy stacjonarną drukarkę etykiet, jednym z czynników, który wpłynie na wybór, będzie specyfika pracy. Przenośna drukarka etykiet to praktyczne rozwiązanie dla osób pracujących mobilnie, jak na przykład elektroinstalator. Małe gabaryty oraz specjalna budowa urządzeń sprawiają, że są one wygodne w transporcie oraz podczas bieżącego korzystania niemal w każdych warunkach. Mobilne drukarki etykiet okazują się niezastąpione także w pomieszczeniach bez dostępu do prądu, ponieważ są zasilane również akumulatorowo. Ze względu na warunki, w jakich tego typu drukarki etykiet mogą być wykorzystywane, posiadają także obudowę odporną na uszkodzenia, a często również gumowe elementy, stanowiące dodatkowe zabezpieczenie. Przenośne drukarki etykiet mimo mniejszych gabarytów również cechują się dużą funkcjonalnością:

  • umożliwiają projektowanie etykiet bezpośrednio na urządzeniu,
  • umożliwiają drukowanie etykiet wysokiej jakości, odpornych na działanie wielu czynników,
  • pracują z różnego rodzaju materiałami.

Co cechuje stacjonarne drukarki etykiet?

Urządzenia stacjonarne znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle - stąd miano drukarek przemysłowych lub półprzemysłowych - ale wykorzystywane są również w biurach, a także w miejscach i specjalizacjach, gdzie nie ma konieczności stosowania drukarek mobilnych. Dzięki swojej funkcjonalności oraz możliwości drukowania dużej liczby oznaczeń w krótkim czasie, stacjonarne drukarki sprawdzają się w wielu różnych branżach. Większość urządzeń stacjonarnych, podobnie jak w przypadku drukarek przenośnych, działa w oparciu o technologię druku termotransferowego, pozwalając przygotować etykiety cechujące się precyzją oraz wytrzymałością. Stacjonarne drukarki etykiet często wykorzystywane są w magazynach oraz w innych miejscach, w których mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też posiadają wzmocnioną obudowę, zapobiegającą zniszczeniom, co sprzyja możliwości długotrwałego użytkowania urządzenia.

Czym różnią się przenośne i stacjonarne drukarki etykiet?

A zatem - przenośna czy stacjonarna - jaką drukarkę etykiet wybrać? Oba typy urządzeń łączy wiele podobieństw - co je zatem różni? Najbardziej istotnymi różnicami między stacjonarnymi a przenośnymi drukarkami etykiet są:

  • gabaryty urządzeń - stacjonarne drukarki etykiet są większe niż przenośne, a co za tym idzie, wymagają również odpowiedniej przestrzeni w pomieszczeniu,
  • wydajność - drukarki stacjonarne cechują się większą wydajnością niż przenośne, urządzenia te umożliwiają wydruk większej liczby etykiet w krótszym czasie,
  • rozmiar etykiet - ze względu na większe gabaryty urządzeń stacjonarnych mogą one drukować etykiety o większej szerokości niż drukarki przenośne,
  • możliwość użytkowania w dowolnym miejscu - z przenośnych drukarek etykiet można korzystać zarówno w każdym pomieszczeniu, jak i w terenie, z kolei drukarki stacjonarne wymagają stałego dopływu prądu.

Przenośna czy stacjonarna - jaką drukarkę etykiet wybierzesz do swojej firmy? Sprawdź ofertę naszego sklepu i postaw na profesjonalne urządzenia, których funkcjonalność zwiększy efektywność Twojego biznesu.

Uwagi

Zostaw swój komentarz